Jadąc samochodem po ciężkim dniu pracy wracasz wieczorem do domu. Automatycznie otwiera się brama wjazdowa. Załączone światła na podjeździe prowadzą samochód wprost do otwartego już garażu.

Inteligentny Nie musisz pamiętać by w strugach deszczu wybiegać z pilotem w celu zamknięcia bramy – system zrobi to za Ciebie. Nie zapomni by po pewnym czasie wyłączyć również oświetlenie. Przechodząc przez garaż udajesz się na odpoczynek do salonu gdzie temperatura osiągnęła komfortową wartość. System został poinformowany o Twoim powrocie odpowiednio wcześniej, zgodnie z ustalonym harmonogramem trybu życia, rodzajem posadzki i typem zastosowanego ogrzewania. W przypadku zmian w Twoim kalendarzu możesz dowolnie przyśpieszyć bądź opóźnić reakcję systemu ogrzewania. Nic nie stoi na przeszkodzie by impulsem do zmiany była zwykła wiadomość tekstowa (SMS) wysłana z Twojego telefonu komórkowego. Skuteczne sterowanie ogrzewaniem jest problem zaawansowanym technicznie. Z racji zawiłości rozwiązanie staje się bardzo indywidualne i dostosowane wyłącznie pod dany budynek – ciepła woda użytkowa, centralne ogrzewanie, rozdzielacze, sterowniki pomp oraz kominek z płaszczem wodnym i pompa ciepła – to wszystko można ze sobą związać.

W nocy gdy już smacznie śpisz, temperatura zaczyna powoli opadać by tuż przed Twoją pobudką ponownie było ciepło – zwłaszcza zimą. Rekuperator przygotuje świeże powietrze nie wytracając zgromadzonego ciepła.
System nagłośnienia spowoduje, że ulubioną piosenkę usłyszysz nie tylko w salonie, ale i podczas kąpieli. Podczas porannego wstawania w głośnikach słychać pobudzający do życia utwór. Po powrocie z pracy – Twój ulubiony.
Rozlega się dźwięk wideodomofonu, na dotykowym panelu w salonie lub ekranie telewizora podglądasz gościa i decydujesz czy może wejść. Nie ma Cię w domu? Odwiedzający zostanie sfotografowany, a zdjęcie zapisane w pamięci. A co gdy szykujesz już grilla w ogrodzie lub korzystasz z uroków prysznica? I tak zostaniesz poinformowany o odwiedzinach – oświetlenie dekoracyjne w pomieszczeniu lub pod balkonem zamruga kilka razy. Po chwili zaświeci się światło przy furtce i prowadzące pod drzwi lub do ogrodu – gość nie potknie się o korzenie i klomby. Zostanie skierowany we właściwą stronę – grill już jest przygotowany, z głośników wydobywa się muzyka.
Gdy impreza przenosi się do domu, nie martwiąc się o odpowiednią atmosferę uruchamiasz scenę ‚goście’. Zapalone zostają ozdobne kinkiety i oświetlenie ledowe, przyciemnia się główne światło. Wieczorem zamykają się rolety, a temperatura delikatnie się obniża, ponieważ goście bawią się w najlepsze.

Następnego dnia wychodząc do pracy nie zastanawiasz się czy zamknąłeś okna i wyłączyłeś kuchenkę elektryczną – system już o tym pomyślał. Dodatkowo obniży się temperatura (1st.C w dół to ok.6% oszczędności energii), zamkną się rolety, odcięty zostanie główny zawór wody. Gdy zdąży się coś złego (włamanie, zalanie) system poinformuje odpowiednie służby oraz właścicieli.
Lubisz mieć kontrolę nad domem? Zostaniesz poinformowany za pomocą wiadomości SMS, że dzieci wróciły właśnie ze szkoły.
Wyjeżdżasz na ferie zimowe? Symulacja obecności spowoduje że światło i rolety będą działać tak jakby ktoś przebywał w środku. Podczas ferii zimowych gdy korzystasz z alpejskich tras narciarskich system nie dopuści do zamarznięcia grzejników. Nie nie szkodzi by z górskiej chatki podglądnąć co dzieje się w domu i przejrzeć nagrania kamer. Siedząc wygodnie w fotelu możesz sterować każdym elementem systemu tym samym pilotem, który służy do serfowania po kanałach telewizyjnych lub wybranym innymi – przewidzianym i dostosowanym do sterowania całym systemem automatyki.
Nie ruszając się do panelu lub drzwi zobaczysz na ekranie telewizora osobę stojącą przed furtką. Wstając w nocy światło zostanie załączone w taki sposób by nie razić zaspanego domownika, a nocny strach przed ciemnością opuści Twoje dzieci już na zawsze.

PLUSY

  • Wzrost bezpieczeństwa domowników, domu oraz przestrzeni wokół.

  • Tradycyjna instalacja nie wystarcza do pełnienia nowoczesnych funkcji i nie współpracuje z nowymi technologiami.
  • Zwiększenie komfortu użytkowania, wygody, estetyki i odpowiedniego nastroju.
  • Udowodniona w wielu przypadkach oszczędność energii.
  • Umożliwia stworzenie domu fajerwerkowego.
  • Współpowiązanie zgromadzonych zasobów.
  • Możliwość zaawansowanego sterowania i tworzenia współzależności (np. podczas wjazdu do garażu otwarta zostaje brama, załącza się wiatrak wywiewający spaliny, po czasie następuje zamknięcie bramy, by po chwili wyłączył się wiatrak, utrzymywana jest stała temperatura pomieszczenia.

  • Możliwość przeróbek i rozbudowy systemy bez kucia ścian, Integracja z systemem alarmowym , Integracja z systemem CCTV, Integracja z systemem RTV, Zdalne zarządzanie oraz wizualizacja, Zarządzanie całym obiektem, również rozproszonym (dom + ogród + garaż + ziemianka itp.), Zdalna aktualizacja systemu.

MOŻLIWOŚCI

  • Współzależne sterowanie obwodami elektrycznymi, oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, bramami, oknami dachowymi. Kontrolowanych dodatkowo przez stan czujników (np. pogodowych: deszcz spowoduje zamknięcie okien dachowych, silny wiatr będzie czynnikiem, który podniesie ozdobne rolety chroniąc je przed uszkodzeniem).
  • Sterowanie wszystkimi zasobami z panelu LCD lub LED, komputera PC, tabletu, telefonu komórkowego oraz różnorodnych przycisków o upodobanym kształcie, kolorystyce i wyglądzie (również tradycyjne łączniki).
  • Tworzenie współzależności (scen świetlnych) dla zainstalowanego oświetlenia zwykłego, ściemnianego, oświetlenia typu LED oraz o zmiennej kolorystyce barw RGB.
  • Uzbrojenie alarmu i wyjście z domu spowoduje automatyczne wyłączenie świateł, odłączenie poszczególnych obwodów (np. pralnia), zamknięcie rolet, okien dachowych oraz obniżenie temperatury.
  • System multiroom – wielopokojowe sterowanie nagłośnieniem z jednego lub większej ilości źródeł. Integracja z systemem automatyki umożliwia sterowanie dźwiękiem na podstawie różnorodnych zdarzeń.
  • Podgląd z kamer systemu CCTV oraz kamery obsługującej wideodomofon. Fotografowanie osób naciskających przycisk sygnalizacyjny (np. naciśnięcie przycisku domofonu spowoduje zapalenie świateł zewnętrznych w nocy oraz w wybrany sposób poinformuje domowników o obecności odwiedzającego).
  • Podgląd i sterowanie temperaturą w każdym pomieszczeniu oddzielnie lub w utworzonych grupach.
  • Pola opisowe na wieloklawiszowych przyciskach lub ikony prezentujące schemat działania.
  • Symulacja obecności domowników w przypadku dłuższego wyjazdu (np. wakacje/ferie zimowe).
  • Automatyczne podlewanie ogrodu w zależności od faktycznego zapotrzebowania.
  • Otwarcie okna spowoduje wyłączenie ogrzewania na czas wietrzenia.
  • Nagrywanie obrazu z kamer w celu późniejszego odtworzenia(np. dla optymalizacji przestrzeni dyskowej, kamery mogą nagrywać po wykryciu ruchu w chronionym obszarze).
  • Automatyczne powiadamianie odpowiednich służb w czasie stanu alarmowego.
  • Podgrzewanie luster gdy w łazience przeszkadza zbyt duża wilgotność.
  • Podgrzewanie rynien oraz podjazdu chroniące przed zamarzaniem i oblodzeniem.
  • Sterowanie za pomocą pilotów podczerwieni.
  • Zapisywanie w dzienniku zdarzeń wykrytych przez system.