Kompleksowo i nowocześnie realizowane instalacje elektryczne i teletechniczne z wykorzystaniem aktualnej wiedzy i nowatorskiego osprzętu, w celu drobnej automatyzacji pewnych procesów sterowania: ogrzewanie, rolety. Instalację traktujemy kompleksowo: instalacja elektryczna, telewizja, alarm, Internet, monitoring. Jeden kompleksowy wykonawca = jedna praca i gwarancja.
Instalacja elektryczna jest częścią układu niskiego napięcia. Stanowi układ przewodów elektrycznych, rozprowadzonych po całym budynku. Instalacja elektryczna rozpoczyna się na zaciskach wyjściowych zewnętrznej linii energetycznej. Z kolei jej koniec przypada na wpustach oświetleniowych i gniazdkach wtyczkowych. Instalacja elektryczna w domu jednorodzinnym powinna być rozprowadzona przez doświadczonego i certyfikowanego elektryka.
Schemat domowej instalacji elektrycznej to podstawa, bez której nie warto rozpoczynać żadnych prac montażowych. To właśnie w tym dokumencie znajdują się najważniejsze wytyczne dotyczące poszczególnych elementów instalacyjnych. Dokument powinien zostać wykonany przez doświadczonego fachowcowi. Od precyzji jego obliczeń zależeć będzie rozmieszczenie i liczba punktów elektrycznych, dobór materiałów, czy najlepszy przebieg instalacji.
Instalacje elektryczne zasilające dom powinny być dobrze dopasowane do potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Dlatego przed stworzeniem schematu warto wykonać przynajmniej wstępny projekt pomieszczeń. Plan kuchni, łazienki czy salonu wskaże nam rozmieszczenie najważniejszych sprzętów. To z kolei ułatwi ulokowanie włączników elektrycznych i gniazdek w optymalnej lokalizacji.
Czasem zdarza się, że instalacje elektryczne zostają zaprojektowane bez konsultacji z inwestorem. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Brak współpracy pomiędzy fachowcem, a domownikami sprawi, że instalacje elektryczne nie będą optymalnie dopasowane do potrzeb całej rodziny.
Określenie zapotrzebowania na energię elektryczną jest bardzo ważnym etapem zmierzającym do wykonania instalacji. Obliczając zapotrzebowanie na energię elektryczną warto wziąć pod uwagę wszystkie elementy, które pobierają prąd. Przeanalizujmy ilość sprzętów RTV i AGD, które znajdą się w domu jednorodzinnym. Określmy liczbę stanowisk komputerowych, specyfikę oświetlenia budynku, moc i lokalizację pralek, lodówek, zmywarek oraz wszystkich innych urządzeń, które regularnie pobierają energię elektryczną. Określenie realnego zapotrzebowania poboru prądu powinno też uwzględniać zasilanie wszystkich elementów, które znajdują się po za budynkiem. Przemyślmy kwestię oświetlenia ogrodu i montażu dodatkowych, zewnętrznych urządzeń elektrycznych. Im lepiej przygotujemy się do tego zadania, tym łatwiej będzie wykonać optymalny montaż instalacji elektrycznej w domu jednorodzinnym.
Wybór doświadczonego wykonawcy jest równie ważny jak wykonanie dobrego schematu instalacyjnego. Montaż instalacji elektrycznej nie należy do najłatwiejszych, a wszelkie niedoróbki będą trudne do naprawienia. Dlatego do prac warto wybierać jedynie sprawdzoną, doświadczoną ekipę.
Stay In Touch